arkhe

Prosluněný byt na Vinohradech

O projektu

Na začátku byly čtyři obdobně velké místnosti. Dnes si rodina užívá vzdušné 3+kk s velkorysým obývacím pokojem. Vítejte v bytě, který vzdává hold vysokým stropům vinohradských bytů i nadčasovým materiálům.

Prostor vinohradského bytu jsme navrhovali s odkazem na jeho historii, ale pro potřeby dnešní doby. Moderní zásahy jsme přiznali, kombinovali je s původními prvky a odkazem vinohradských bytů. Pracovali jsme rovněž s kvalitními materiály, které budou skvěle stárnout. Od masivního dřeva a dýhy až po kámen. Chtěli jsme, aby interiér vypadal dobře a výborně sloužil i za desítky let. A aby se spíš opravovalo, než vyhazovalo.

Místo ostrých rohů jsme pracovali se zaoblenýmmi tvary. Prostor tak lépe plyne, vizuálně i fyzicky. Oblé tvary jsou šikovnější a v mnoha případech i esteticky vhodnější. Příkladem je dřevěná vestavba, kterou mohli architekti díky změně dispozice umístit do chodby. Ukrývá se tu šatna, koupelna, samostatná toaleta a úložné prostory. Že se něco skrývá uvnitř, sem tam prozrazují jen kliky. Z chodby se vstupuje i na druhou toaletu a také do ložnice a dětského pokoje. Ložnici jsme zahalili do tmavších a tlumenějších barev, abychom podtrhli útulnou a klidnou atmosféru. Profilované sklo, které místnost dělí na spací a oblékací zónu působí elegantně a současně podporuje intimitu.

Autoři projektu

Arkhe reprezentuje architektonické a realizační studio v jednom. Navrhovat domovy pro naše klienty považujeme za velkou výsadu. Ve spolupráci s nimi formujeme interiér, ve kterém žijí, tvoří nebo pracují. Tím však nekončíme. Rozvíjíme a řídíme každý detail – od prvotního konceptu až po předání hotového interiéru. Prostřednictvím služby Design&Build figurujeme jako hlavní partner celého projektu a díky tomu můžeme zaručit, že vše dotáhneme k dokonalosti.

Na každý projekt pro vás vybíráme tým, který odpovídá profilu vašeho zadání. Chceme, aby rezonoval s vaší povahou i vkusem. Pracovat s arkhe znamená, že budete v kontaktu se stejným týmem od okamžiku, kdy se poprvé setkáme, až do chvíle, kdy vám předáme dokončený interiér. Díky úzké spolupráci tak můžeme projekt maximálně přizpůsobit vašim potřebám a přáním.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

arkhe

Rohanské nábřeží 717/4, 186 00 Praha 8

arkhe.cz/

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email