arkhe

Industriální byt bohatý na struktury

byt v developerském projektu
Praha

O projektu

Interiér bytu v rezidenčním projektu si od let užívání zasloužil refresh. Původní podoba z roku 2000 a dispoziční řešení již nevyhovovalo požadavkům majitelů, a proto se na nás obrátili. Našim úkolem bylo změnit vše od základů tak, aby se rodině bydlelo dobře i po další desítky let. Novou dynamiku stavíme na kontrastu surových a jemných materiálů.
Centrální prostor tvoří otevřená kuchyně s jídelním koutem, jež plynule navazuje na obývací část domu. Majitelé vlastní spoustu knih a artefaktů z cest, pro které bylo zapotřebí vytvořit vhodné místo. Na míru navržený policový systém z roxorových tyčí doplněný o ocelové police je za nás funkčním i efektním řešením. Abychom prostor sjednotili, rozhodli jsme se pro obložení stěn. Princip vychází z dýhovaného kubusu, který z kuchyně pokračuje po stěně obývacího pokoje až do chodby, kde plní funkci dveří. Díky obkladu na stěně můžeme docílit komplexnímu propojení obytné části domu.
Kompletní rekonstrukce zahrnuje vše od podlahy až po strop. Právě z něj jsme odstranili původní podhledy, abychom akcentovali betonový strop. Monolitický blok ještě podtrhujeme přiznanou kabeláží. Materiálová paleta akcentuje surové materiály v podobě kovu, oceli či kamenu na kuchyňské lince. Do kontrastu volíme přírodní dýhu na podlaze a obkladu stěn. Jako designový artefakt visí nad jídelním stylem svítidlo Soap od české sklárny BOMMA.

Autoři projektu

Arkhe reprezentuje architektonické a realizační studio v jednom. Navrhovat domovy pro naše klienty považujeme za velkou výsadu. Ve spolupráci s nimi formujeme interiér, ve kterém žijí, tvoří nebo pracují. Tím však nekončíme. Rozvíjíme a řídíme každý detail – od prvotního konceptu až po předání hotového interiéru. Prostřednictvím služby Design&Build figurujeme jako hlavní partner celého projektu a díky tomu můžeme zaručit, že vše dotáhneme k dokonalosti.

Na každý projekt pro vás vybíráme tým, který odpovídá profilu vašeho zadání. Chceme, aby rezonoval s vaší povahou i vkusem. Pracovat s arkhe znamená, že budete v kontaktu se stejným týmem od okamžiku, kdy se poprvé setkáme, až do chvíle, kdy vám předáme dokončený interiér. Díky úzké spolupráci tak můžeme projekt maximálně přizpůsobit vašim potřebám a přáním.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

arkhe

Rohanské nábřeží 717/4, 186 00 Praha 8

arkhe.cz/

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email