FLEDES s.r.o

Stylový mezonet

O projektu

Mladá rodina se na nás obrátila s tím, že koupila desetiletou novostavbu mezonetového bytu 4+kk na Žižkově a potřebuje vytvořit návrh interiéru vyhovující jejich potřebám. Prioritou byl nadčasový design, vzdušná dispozice a dostatek úložného prostoru.
Po první obhlídce jsme cítili největší potřebu komplet změnit původní rozvržení obývacího pokoje s kuchyní. Tato část bytu byla přepažená příčkou, která bránila celkové vzdušnosti a světlosti. Navrhli jsme tedy zbourání příčky a nové umístění kuchyně, jídelny i obývací části. Kuchyň jsme vyrobili v elegantní kombinaci bílého matného laku s dubovým dřevem. Obývací části vévodí hořčičná pohovka, která ladí k tmavému odstínu TV stěny. Za pohovkou jsme vytvořili místo na dětský koutek.
Skoro v celém bytě byla krásná parketová podlaha, kterou jsme chtěli zachovat a zrenovovat. Bohužel část podlahy v obývacím pokoji tvořila dlažba, a proto nás čekal nelehký úkol, dokládka nových parket. Dlouho dobu jsme věnovali výběru vhodných materiálů a renovace i dokládka se opravdu povedla. Po finálním nátěru matným lakem, rozdíl mezi stávající a novou podlahou nepoznáte.
Dalším oříškem bylo navržení prostoru pro novou ložnici, kde byl původně dětský pokoj. Podél oken je schod, ve kterém jsou umístěny rozvody topení. Díky tomu měl pokoj nevyhovující rozměry, takže zde nešla použít standardní postel. Abychom dokázali co nejlépe využít stávající prostor, rozhodli jsme se vyrobit pódiovou postel v japandi stylu. Tato kombinace japonského a skandinávského stylu vytvořila funkční, minimalistický a esteticky čistý dojem.
Vzhledem k členitosti interiéru byly veškeré úložné prostory navrženy a vyrobeny na míru. Světla jsme volili v tvarově jednoduchém designu tak, aby podpořili harmonii celého návrhu. Kromě výše zmíněného jsme v rámci rekonstrukce realizovali kompletní instalaci klimatizace s venkovní jednotkou, výměnu elektroinstalace, nové rozvody ZTI pro kuchyň, montáž SDK příček a podhledů, malovaní aj.
Návrh i realizace se opravdu povedla a my jsme rádi, že klienti už v bytě spokojeně bydlí.

Autoři projektu

Jsme menší rodinné studio se zaměřením zejména na návrhy a kompletní realizace interiérů. Máme rádi skandinávský design, japandi a minimalismus. Vždy respektujeme při výsledném návrhu designové preference našich klientů. A přesto, že kontinuálně sledujeme nové trendy v designu a architektuře, stále se do našich realizací vrací léty prověřené ikony světového designu.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

FLEDES s.r.o

Na Jezerce 1451/2a
140 00 Praha 4

www.fledes.cz

Telefon: Zobrazit telefon

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email