BYRÓ architekti

Stodola v Pošumaví

O projektu

Objekt bývalé kovárny se stodolou stojí v údolí řeky Blanice, na téměř nedotčeném místě v Pošumaví. Jediné sousedství tvoří ruina bývalého mlýna, areál pily a ticho okolních pastvin.

Vnitřní prostor stodoly, který byl zaskládaný až po hřeben, jsme se snažili co nejvíce otevřít, prosvětlit a doplnit subtilními, pokud možno nenápadnými zásahy. Nedokončený pásový vikýř instalovaný v devadesátých letech jsme odstranili a nahradili ho prosvětlovacími šablonami, které do stodoly přinášejí po celý den proměňující se světlo.

Celý projekt vznikal s maximálním respektem k udržitelnosti a místním zdrojům. Zadáním ze strany klientů bylo použít pokud možno pouze materiál, který byl na chalupě k dispozici. Rekonstrukce se nakonec i díky covidu prakticky celá odehrála svépomocí.

Autoři projektu

Jsme architektonická kancelář.


Snažíme se navrhovat tak, aby pro nás každý úkol byl výzvou a přinášel radost. Architekturu vnímáme primárně jako otázku souvislostí – v prostoru, čase a mezi lidmi.

Soustředíme se na dialog, kontext, empatii a názor.


Našim klientům pomáháme s různými typy úkolů, od první skici až po realizaci, nejraději naší práci dotahujeme až do detailu. Můžete se na nás obrátit s novostavbou, rekonstrukcí, interiérem i ověřovací či koncepční studií. Zpracováváme veškeré potřebné části projektových dokumentací včetně spolupracujících odborných profesí.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

BYRÓ architekti

Nezamyslova 726/5, 128 00 Praha 2-Nusle

www.byro.cz

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email