Ing. arch. Renata Zahara Breneau
Ing. arch. Renata Zahara Breneau Autor projektu
Ing. arch. Renata Zahara Breneau

Rekonstrukce Obecního úřadu Kostice REALIZACE

O projektu

Zadání pro rekonstrukci vnitřních prostor obecního úřadu v Kosticích bylo objednatelem vymezeno po stránce stavebně technické. Designové řešení nábytku ponechal investor zcela na návrhu architekta. Jednalo se o dvoupodlažní rohový objekt z počátku minulého století. Svislé nosné konstrukce jsou z cihelného zdiva, střecha je sedlová s pálenou krytinou, budova je částečně podsklepená. Celková plocha řešených prostor byla 302 m². Dispoziční uspořádání jednotlivých podlaží bylo nutné zachovat. Předchozí stavební rekonstrukcí byly dotčeny zejména rozvody zdravotní techniky, elektrosilnoproudu, vzduchotechniky, vytápění a slaboproudé instalace. Bylo též provedeno opatření proti vlhkosti a zateplení vnitřních konstrukcí. Vlastní řešení interiéru spočívalo zejména v povrchových úpravách stěn, stropů a podlah, nábytkovém zařízení a interiérových doplňcích. Nově byla instalována topná a designová osvětlovací tělesa.
Hlavní pozornost byla věnována zejména reprezentačním místnostem objektu, jako je zasedací sál, obřadní síň, kancelář starosty a kancelář pro jednání s veřejností. Návrh je založený na kombinaci neutrálních prvků – stavebně zabudovaných a barevném tvarově iracionálním mobiliáři. Budova nemá skladovací prostory, které by sloužily jako archiv. Návrh tento požadavek řešil několika bateriemi vestavných skříní v každé reprezentační místnosti. Sestavy skříní v sobě mají zakomponované vstupní dveře do místností a jsou ve stejné barvě i povrchové úpravě – bílá, vysoký lesk. Dodavatelem byla firma HANÁK NÁBYTEK. Pro zdůraznění čelních stěn obřadní síně a zasedacího sálu byla na tyto aplikována sklotextilní tapeta v černé polomatové barvě, na které je umístěn Malý státní znak z bílého mramoru. Velkoplošná mapa obce Kostice na stěně kanceláře starosty byla pořízena speciálním programem geodetů, tištěná na desku Dibond a lepena ze 2 kusů na plochu stěny.
Atypické stoly a židle v zasedací místnosti, v kanceláři starosty, řečnický pult v obřadní síni a další mobilní nábytek, byly vyrobeny na základě projektové dokumentace v podrobnosti 1:1. Hrany stolů mají speciální zaoblenou svislou profilaci. Materiálem je lakovaná MDF deska v kombinaci s dubovým masívním dřevem. Dodavatelem byla česká firma SITUS furniture. Nejdelší stůl, 4,0 m dlouhý, umístěný v kanceláři starosty, byl instalován pomocí zdvižného jeřábu z obslužné komunikace oknem do 2. patra.

V Praze 20.01.2018 Renata Zahara Breneau

Cena realizace projektu

20000 Kč/m2

Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo cca 20000 Kč/m2, . Pokud se Vám tato realizace líbí, snadno odhadnete náklady u vaší nemovitosti vynásobením ceny a plochy. V případě zájmu si můžete objednat nezávaznou prohlídku stavebního odborníka z CZECH DECO TEAM.

Autoři projektu

Náplní naší práce jsou novostavby i rekonstrukce objektů určených pro bydlení, rekreaci , sport, , ale i školská zařízení, administrativní budovy, stavby občanské vybavenosti. Dále je to vybavení interiérů, návrhy atypického nábytku a bytových doplňků. Součástí naší práce jsou i parkové úpravy, řešení parteru a sadovnické úpravy okolí staveb. Naše kancelář je také schopna zajistit soudně znalecké posudky v oboru stavební tepelné techniky.  Projektované stavby sledujeme i několik let po jejich realizaci. Cílem naší práce je maximální spokojenost našich klientů nejen s uživatelským standardem, ale i s kvalitou realizace díla.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Ing. arch. Renata Zahara Breneau

Projekty pozemního stavitelství
Jeremenkova 763/ 88 , Praha 4 - Podoli
PSČ 140 00

Telefon: Zobrazit telefon

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email