Architektiv

Rekonstrukce bytu 3+1 pro čtyřčlenou rodinu

O projektu

Kompletní rekonstrukcí prošel byt pro čtyřčlennou rodinu v blízkosti parku Letná. Klienti toužili po příjemném i nadčasovém bydlení pro sebe a své dvě malé děti.


Majitele se nebáli kombinace moderních prvků a povrchů s původními. Spolupráce s nimi byla velmi příjemná, jelikož byli otevřeni i netradičním řešením a přístupům. Zajímavé je umístění vany s výhledem do ložnice, kterému dalo vzniknout přání majitelů mít v bytě dvě toalety, vanu i sprchu. Vana je tedy umístěna v šatně, která je od ložnice oddělena pouze laťovanými posuvnými dveřmi, které umožňují vytvořit větší pocit soukromí a hlavně tyto dvě zóny opticky oddělit. Rozvržení a náplň místností je navrženo tak, aby v budoucnu umožňovalo z aktuálního obývacího pokoje udělat neprůchozí dětský pokoj. Ostrůvek v kuchyni je navržen jako přemístitelný, aby se z této jediné neprůchozí místnosti mohl stát za pár let obývací pokoj spojený s kuchyní i jídelnou.
Řešený byt o dispozici 3+1 a celkové ploše 110m2 se nachází v blízkosti Letné na Praze 7. Dispozice bytu prošla malou úpravou. Ta zahrnovala obnovení samostatného vstupu do ložnice přímo z chodby a úpravu koupelny se sousedící samostatnou toaletou. Součástí kompletní rekonstrukce byly nové podlahy, elektro rozvody, vodoinstalace, akustické předstěny k sousedním bytům i nové povrchy stěn. Snahou bylo zachovat a obnovit co nejvíce původních prvků bytu. Proto byly odstraněny všechny podhledy, stávající dveře byly částečně repasovány a u některých byly vytvořeny repliky, aby došlo ke sjednocení výšek. Podlahy v obytných místnostech jsou z dvouvrstvých parket do vzoru rybí kosti a na chodbě, v koupelnách i technické místnosti je epoxidová stěrka v klasické imitaci betonu. Hlavní materiálový a barevný koncept stojí na kombinaci přírodního odstínu dubu a epoxidové stěrky v dekoru betonu. Vzniká tak neutrální, ale nadčasový základ, který si klienti mohoudotvořit dle aktuálních potřeb.

Autoři projektu

Na projektu spolupracovali

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Architektiv

Působíme převážně v Praze a v Olomouckém kraji.

www.architektiv.com

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email