Svatopluk Sládeček

Přestavba rodinného domu v Brně na ulici Palouk

O projektu

Z důvodů chatrné spodní konstrukce bylo nutné změnit prostorové uspořádání vstupního podlaží a tak došlo k vložení šikmé osy a sbíhavých prostorů do jinak pravoúhlé stavby. Prostorové řešení domu dodržuje jeho původní koncept. Jednotlivá patra jsou spojena schodištěm, které je umístěno k fasádě orientované do zahrady. Posunem vstupních dveří do vstupní chodby vzniká zastřešené závětří. Na závětří navazuje vstupní hala. Na halu je napojen sklad, wc s technickou místností a směrem k zahradě pracovna a schodiště. Přes pracovnu se prochází na zahradu. Celé přízemí má podlahu z repasovaného a nově doplněného terasa.

2.NP je společenskou částí domu. Je zde obývací pokoj s kuchyňským koutem. Směrem do zahrady se dá vyjít na původní balkon. Novým členěním otvoru směrem do ulice zároveň vzniká menší lodžie.
3.NP je klidovou částí domu. Nachází se zde samostatné WC, ložnice se šatnou a koupelna. Z koupelny je přístupný stávající balkon. Směrem do ulice opět vzniká menší lodžie.

Ve 4.NP se nachází nově vybudovaná koupelna s WC, samostatná ložnice a nově vybudovaný atelier v dřevěné nástavbě.

Due to the collapsing structure it was necessary to change the spatial layout of the entrance floor - introducing the inclined axis and converging spaces into otherwise rectangular structure. The spatial solution of the house respects its original concept. The individual floors are connected by a staircase, which is located on the garden facade. Through the study, it passes through the garden. The entire ground floor has a floor from a newly renovated terrazzo.
Second floor is the social part of the house. There is a living room with a kitchenette. New important spatial ellement is the concrete column. Towards the garden there is the original balcony. A new window to the street creates a small loggia full of flowers.
Third floor is the quiet part of the house. There is a separate toilet, bedroom with dressing room and bathroom. These spaces are slightly divided by transparent sliding doors. The existing balcony is accessible from the bathroom. Another small loggia with different proportions is facing the street.
Fourth floor has new bathroom with a toilet, bedroom and a newly built studio in a timber structure covered with metal.

Autoři projektu

Biografie

M.A. Svatopluk Sládeček
* 29.12. 1969 ve Zlíně
1984 - 1988 Střední průmyslová škola stavební ve Zlíně
1988 - 1989 VŠUP v Praze, katedra designu
1989 - 1994 VŠUP v Praze, fakulta architektury, prof. Ladislav Vrátník, prof. Petr Keil
Od roku 1995 vede ateliér New Work

současní spolupracovníci (abecedně):

Ing.arch. Petra Bitaudeau Vašková, FA VUT Brno
Ing. arch. Jaroslav Matoušek, FA VUT Brno

zakládající členové:
Dušan Mikulášek a Slavomír Kuchovský

další spolupracovníci:
Martin Klenovský, Kristína Adamsonová, Pavel Šimek, D. Babíčková, M. Huťka, A. Maděra, H. Maršíková, P. Míček, M. Nedbálek, R. Skotek, A. Šimečková, H. Víšková, O. Bartůšek, P. Janík, L. Surá, P. Velecký, F. Podzimková, A. Všetečková

1994 - 1996: spolupráce s Luďkem del Maschio

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Svatopluk Sládeček

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email