CAPEXUS

Healthy Longevity Cafe

Kavárna
Praha

O projektu

Navštivte inovativní wellness kavárnu Healthy Longevity Cafe
CAPEXUS se podílel na realizaci vůbec první z řady inovativních wellness kaváren, kterou kousek od Václavského náměstí otevřela mezinárodní síť soukromých klinik Healthy Longevity Clinic. Kavárna přináší nejen zcela revoluční koncept, ale zároveň velké množství atraktivních designových řešení.

Místo budoucnosti, kde můžete vrátit čas
Namísto standardní kávy začleňuje Healthy Longevity Clinic do nabídky zdraví a dlouhověkost. Co to v praxi znamená? Přímo v kavárně mají návštěvníci přístup k diagnostickému testování a týmu odborníků. To vše v kombinaci s možností zakoupit si vědecky ověřené doplňky stravy a vychutnat si vysoce kvalitní jídlo vyhovující individuálním nutričním potřebám.

Již první pohled na fotografie prozrazuje jedinečnost celého prostoru. CAPEXUS realizoval potřebné stavební úpravy včetně pokládky podlah a na základě návrhu architektů ze studia CHYBIK+KRISTOF vyrobil atypické interiérové vybavení i unikátní nábytek. Návštěvník kavárny se ocitá v „elegantní džungli“ plné zeleně, které dominují kovové konstrukce, mořená dřevěná prkna a dostatek přirozeného denního světla pronikajícího skrz velká okna.
Vznik architektonického návrhu přibližuje Ing. arch. Ondřej Švančara ze studia CHYBIK+KRISTOF: „Hlavním motivem návrhu je intenzivní ozelenění interiéru korespondující se zdravým vnitřním prostředím. Celým prostorem prostupují charakteristické modrozelené odstíny, které jsou propsány například i v rámci povrchové úpravy dřevěné podlahy, doplněné o akcenty odstínů červené v rámci sedacího nábytku. Spolu s dalšími doplňkovými materiály, jako je recyklovaný plast nebo tmavé dřevo, je tak nastavena snadno rozpoznatelná a zapamatovatelná paleta, která bude v budoucnu koncept Longevity reprezentovat v dalších pobočkách v rámci globálního trhu.“

Vybaveno pro zdraví a ohleduplnost
Ruku v ruce se zdravým životním stylem jde přítomnost recyklovaných materiálů, speciální filtrované vody nebo cirkadiánního osvětlení respektujícího denní dobu. Zajímavá je přítomnost kontrastního sezení v červené a korálové barvě, která s prostorem příjemně rezonuje.
Samozřejmostí je podpora lokálních dodavatelů. V kavárně tak máte možnost usednout na židličky značky TON z kolekce SPLIT, která jako vůbec první na světě využívá rozštěp masivního dřevěného hranolku ohnutého do protichůdných směrů. Součástí kavárny je také venkovní prostor nabízející sezení odolné vůči vlivům počasí.

Nová generace technologických a komunitních kaváren
Healthy Longevity Cafe představuje opravdu výjimečný projekt, který otevírá zcela novou kapitolu celosvětové sítě inovativních wellness kaváren. Neváhejte tuto realizaci sami navštívit na adrese Opletalova 930/28 a přesvědčte se o tom, co vše jako CAPEXUS dokážeme. Pokud i vy chcete realizovat originální koncept interiéru, neváhejte nás kontaktovat.

Autoři projektu

CAPEXUS, člen skupiny ČEZ ESCO, je předním hráčem na trhu komerčních interiérů. Více než 120 profesionálů, kteří se specializují na architekturu, design, workplace consultancy, stavební realizace, technologie budov a dodávku interiérů na klíč, vytvořilo od roku 2011 na trhu nové pracovní prostředí pro více než 500 firem od velkých korporací po mladé dynamické startupy. Ročně CAPEXUS realizuje více než 130 000 m2 prostor. CAPEXUS je zakládajícím členem Studio Alliance, které sdružuje přední evropské odborníky na pracovní prostředí.

Zobrazit profil

Související projekty

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CAPEXUS

Moulíkova 1b
Praha 5, 150 00

www.capexus.cz/

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email