WaY designery

byt KORUNOVAČNÍ

O projektu

Byt v původní zástavbě v širším centru Prahy, v domě, který má své kouzlo a měl to štěstí, že se ještě stavěl z kvalitních materiálů, má široké stěny, vysoké stropy a pro mě i duši. Majitelé bydleli v okolí a měli jasno, že v lokalitě chtějí zůstat. Naskytla se jim příležitost bydlet v domě, který vlastní rodina, tak nebylo co řešit a stěhování a rekonstrukce byla před nimi.

Když jsem majitele potkala, zadání projektu bylo naprosto jasné. Majitelka se chtěla vyhnout dřevu, tmavým barvám a vlastně etno stylu, ve kterém žila doposud, a už to bylo pro ni dost. Byt měl sloužit manželům, kteří mají desetiletou dceru a kočku.

Byt bylo třeba zrekonstruovat kompletně. Řešili jsme tedy nejdřív půdorysné varianty, aby dispozice vyhovovala tříčlenné rodině s kočičkou a pak se začalo kopat a stavět, rozvádět elektrika.

Bylo velmi veselé spolupracovat na konceptu, který mohl být hezky barevný. Tím, že na podlahu byl vybraný šedo-bílý dekor vinylu, měla jsem volné pole působnosti. Nicméně ctila jsem neutrální základ, který je bílý se strukturou nebo bílý hladký. Barvy, které vložily do interiéru hravost, jsou použité na tapetě nebo na doplňcích. V obývacím pokoji je použita tapeta stromů, která si hraje s odlesky a světlem, a záleží, z jakého úhlu na ni koukáte, aby se ukázala v celé své kráse. Posloužila ale k perfektnímu zjemnění a zabydlení obývacího pokoje, který je celý bílý a šedý, kromě doplňků, které se dají kdykoliv změnit a tím pádem máte nový obývací pokoj za málo peněz.

Kuchyně je nejhravější, hlavně kvůli designové tapetě Eijffinger, která nám evokuje obraz na televizi, když ještě přestávali vysílat, pokud jste tedy měli barevnou televizi. Co ale málokdo o tomto bytě ví, je, že tam máme jednu tajnou místnost, která slouží jako pracovna majitelky. Do pracovny se totiž chodí dveřmi, které vypadají jako naprostá součást kuchyně.

V dětském pokoji jsme využili, stejně jako při řešení všech úložných prostor v bytě, vysokých stropů. Mladá slečna má tedy spaní nahoře v patře, kde má své království. V tu dobu byla fialová in, takže pokoji vládne fialová barva a kočičky, stejně jako mazlíček rodiny. Veškerý nábytek, který je v tomto bytu použit, je udělaný na míru dle výkresů KP Interiors.

Autoři projektu

Již dlouho se zajímám o interiérový design. Myšlenka na uplatnění v tomto oboru mě provázela řadu let a po absolvování školy ekonomického zaměření jsem se rozhodla, že nastal ten správný čas a svůj zájem jsem obrátila k designu, k oboru, jenž mě vždy fascinoval. Vystudovala jsem rekvalifikační kurz na pražské Designškole v roce 2011. Jelikož se design stále vyvíjí, je nutné reflektovat všechny změny, proto se zájmem navštěvuji nejprestižnější světové designové veletrhy v Milánu, v Paříži nebo český Designblok. Ráda získávám nové zkušenosti, aktivně se zajímám o nové trendy, a tak obohacuji svůj pohled na toto umění, které je v současnosti čím dál blíže všem vrstvám společnosti. Design není jen luxus, jak se na něj pohlíželo dříve, ale styl, kterým říkáte něco o sobě a provází vás každým dnem. Studovala jsem také v zahraničí, například v Německu v Austrálii, v odlišných světadílech, kde jsem měla možnost poznat tamní bytovou kulturu a načerpat mnoho zážitků a zkušeností, které nyní doplňuji a rozvíjím prostřednictvím spokojených zákazníků. V roce 2013 jsem také absolvovala seminář o interiérovém designu v Kalifornii. Mnoho mých realizací mi přineslo i příjemná setkání se zajímavými a milými lidmi. A hlavně potvrdilo, že design není jen o vizáži, ale také o lidech a o jejich názorech a snech. Věřím, že pokud se rozhodnete pro spolupráci se mnou, určitě spolu najdeme řešení, které vám bude nejbližší. Budu se těšit !!!

Zobrazit profil

Na projektu spolupracovali

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

WaY designery

Umělecká 2, Praha 7

www.waydesignery.com

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email