Dobrý den! Vítejte zpět!
Přihlašte se svými údaji,
které jste vyplnili při registraci.
Řešený prostor se nachází v kancelářské budově z roku 1999, situované v centru Prahy.
Naším úkolem bylo navrhnout zde kancelář pro mladý kolektiv statiků z české pobočky zavedené americké firmy, zabývající se návrhem mostů. Vzhledem k povaze práce, kterou se společnost zabývá, a kvůli časté potřebě tel. spojení s klienty i americkým ústředím firmy, bylo požadavkem investora umístit v daném prostoru o výměře necelých 200 m2, který předtím tvořila především velkoprostorová kancelář, jednotlivé menší kanceláře pro jednoho až čtyři pracovníky. Dalším požadavkem, vyplývajícím z aktivního přístupu k životu pracovníků, bylo nahradit úklidovou místnost sprchou, což umožňuje jezdit zaměstnancům do práce na kole, běhat atd ...
Inspirace pro materiálové, barevné a tvarové řešení interiéru se nabízela v samotném předmětu práce klienta, proto jsme jako podlahovou krytinu v kancelářích zvolili světle šedý koberec evokující svou texturou beton, dekor betonu mají i dlaždice použité v kuchyňce a ve sprše. Vzhledem k tomu, že plocha oken řešeného prostoru není příliš velká, pomohla nám volba světle šedé podlahy v kombinaci s bílými stěnami a stropy a velkorysým použitím celoskleněných příček prostor prosvětlit a to včetně středního koridoru umístěného uprostřed dispozice s přístupem přirozeného světla pouze skrz jednotlivé kanceláře. Na polepy nových bezrámových i ponechaných původních rámových příček jsme použili dynamickou grafiku z pískované fólie se siluetami mostovky a lanoví jednoho mostu, který společnost Finley navrhla, čímž je jednoznačně přiznáno, jaké firmě prostor slouží. Kancelářský nábytek byl vybrán v dekoru světlého dubu, který je barevně dostatečně kontrastní k bílým stěnám a stropu i ke světle šedému koberci, ale přitom neztmavuje celkově světlý dojem z interiéru.
Důležitým aspektem návrhu, nutným pro vytvoření příjemného a funkčního pracovního prostředí, bylo také akustické řešení. Stávající svěšený podhled v jednací místnosti a největší kanceláři jsme z velké míry nahradili rastrovým akusticky pohltivým podhledem se skrytou konstrukcí a v kancelářích s betonovým stropem jsme použily svěšené akusticky pohltivé prvky. Rastrový podhled i svěšené prvky jsme vybírali především dle jejich „třídy zvukové absorbce“ a také dle maximální možné světelné odrazivosti. V kombinaci s celoplošným kobercem se tak v jednotlivých kancelářích i zasedací místnosti podařilo dosáhnout akusticky příjemné atmosféry, aniž by byli jednotliví pracovníci nadmíru rušeni ozvěnou či hlasy svých spolupracovníků.
Narodil jsem se v Rakovníku, ale už jako malý jsem se s rodiči přestěhoval do Prahy, kde jsem později absolvoval výtvarné gymnázium.
Poté jsem vystudoval Fakultu architektury na ČVUT a již během studia pomáhal ve firmě svého otce (RANNÝ ARCHITECTS), která se kromě architektury zabývá hlavně návrhem a realizací interiérů a prodejem designového nábytku a bytových doplňků.
Od roku 2009 do roku 2013 jsem se mimo jiné pravidelně účastnil natáčení pořadu „Jak se staví sen“ na TV Prima, kde jsem působil v designérské dvojici spolu s ing. arch. Annou Lacovou.
V současné době pracuji většinou samostatně nebo v týmu s Ing. arch. Davidem Kryspinem a věnuji se především interiérovým projektům, ke kterým v poslední době postupně přibývají i návrhy rodinných domů nebo i celých souborů staveb.
Nejraději se svými klienty spolupracuji už od začátku projektu, ideálně už ve fázi výběru vhodného interiéru, budovy nebo pozemku ke koupi či k pronájmu. Pak totiž mohu nejlépe zajistit, aby výsledek mé práce přesně vyhovoval představám a hlavně potřebám mých klientů.
„Celek a detail musí být v souladu.“
Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se
Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se
Ing. arch. Jan Ranný
Telefon: Zobrazit telefon
Email: Zobrazit email
Přihlašte se svými údaji,
které jste vyplnili při registraci.