ADR, s.r.o.

Pivovar Trautenberk

O projektu

Minipivovar Trautenberk vznikl rekonstrukcí původní Tippeltovy boudy, později známé jako hotel Družba. Objekt se nachází v severovýchodní části obce Horní Malá Úpa. Je situován v těsné blízkosti komunikace směrující ke státní hranici s Polskem. Objekt nabízí výhled na Pomezní Hřeben a údolí Malé Úpy. Ze strany hlavní komunikace je možné pozorovat sjezdové tratě přilehlého zimního střediska.
Při rekonstrukci byl objekt očištěn od početných přestaveb, které proběhly v druhé polovině minulého století. V exteriéru je tradiční dřevěný obklad s kamenným soklem doplněn v místě pozdější přístavby o fasádu z falcovaného plechu.
V podzemním podlaží objektu nově vznikl minipivovar s maximální kapacitou 10 tisíc hektolitrů piva ročně. Interiéru restaurace v přízemí dominují původní repasovaná svítidla z prvorepublikové éry. Horní patra v praktickém standardu horské ubytovny nabízí lůžka pro 130 hostů.

Trautenberk Mini-brewery is situated in the premises of the renovated Tippelt Lodge, later known as Hotel Družba. The building is located in the north-eastern part of the village Horní Malá Úpa, right next to the road leading to the border with Poland. The view from the building is onto Pomezní Hřeben and Malá Úpa river valley, and, next to the road, the ski runs in the nearby ski resort.
The renovation stripped the building of many layers of previous refurbishments and modifications in the second half of the last century. The exterior of the building boasts the traditional wooden panelling and a stone plinth, and, where the later extension was, a folded metal facade.
The basement houses a mini-brewery with max. production volume of 10,000 hectolitres of beer a year. The ground floor is a restaurant with restored original lamps from the pre-war ear. The upper levels equipped to a functional mountain lodge standard have the combined capacity of 130 beds.

Autoři projektu

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz