ADR, s.r.o.

Centrum pohybové medicíny Waltrovka

O projektu

Centrum pohybové medicíny Waltrovka / CZ

Nová pobočka Centra pohybové medicíny vznikla v prostorách posledního zachovaného objektu areálu bývalé továrny na letecké motory Walter, která je nyní památkově chráněnou budovou. Charakter původního industriálního objektu a zejména jeho specifický železobetonový skelet, který se v jednotlivých patrech tvarem atypicky odlišuje, se stal v interiéru důležitým motivem. Cílem návrhu nové kliniky bylo vytvořit klientům příjemné a pohodlné prostředí s dostatečným pocitem soukromí a zároveň poukázat na výjimečnost a historickou hodnotu budovy, ve které se nacházejí. Z působivých sloupů oktogonálního průřezu s dvojitě lomenou hlavicí a v suterénu i s výraznou patkou se ale díky provozu zdravotnického zařízení, které je velice striktní v požadavcích na hygienu podařilo odkrýt jen malé procento, i tak se ale odhalené konstrukce staly důležitou dominantou interiéru. Surový beton je doplněn dřevěnými prvky vnitřního mobiliáře. Výrazným materiálem, který se propisuje od použitých svítidel přes nábytek až po panely orientačního systému je pozinkovaný plech navazující na industriální prostředí.
Vnitřní atmosféra kliniky je výrazně podpořena graficky ztvárněnými velkoplošnými stěnami, které tematicky ztvárňují anatomii těla. Grafika propojuje všechny funkční prostory, v interiéru tvoří důležitou jednotící linku. Ostatní materiály jsou vesměs laděny do bílé, aby prostory v útrobách budovy bez denního světla působily vzdušně. V prostoru hlavní recepce se jako výrazný solitér uplatňuje umělecká plastika, která jako jediný prvek interiéru hraje zářivými barvami.


Centre for Physical Medicine Waltrovka /EN

The new branch of the Centre for Physical Medicine is situated in the only preserved building of the former Walter aircraft engine factory, which is now a listed building. The character of the original industrial structure, and especially its specific reinforced concrete skeleton which takes a different shape on each floor, is a significant motif accentuated in the interior. The new clinic aspires to create a pleasant and comfortable environment for the clients, affording them sufficient privacy, while highlighting the uniqueness and historical value of the building. Impressive octagonal columns with double-pointed arches and, in the basement also with an expressive base, are shown to a limited extent, due to the stringent hygienic requirements for clinical facilities; despite this fact, the bare structures are an important feature of the interior space. Raw concrete is combined with wooden furnishings. Zinc-coated sheet metal features as a recurring material – from lamps and furniture to the signposting system – as a reference to the industrial past. The interior atmosphere of the clinic draws on large-format graphic ornaments on the walls, which depict human anatomy. The graphic ornaments represent a consolidating design feature in all functional spaces. Other materials are mostly in various shades of white, lending a feeling of airiness and lightness to an interior largely without daylight. A large sculpture, the only feature in bright colours, dominates the reception area.Autoři projektu

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz