Aulík Fišer Aulík Fišer
Aulík Fišer Aulík Fišer Autor projektu
Aulík Fišer Aulík Fišer

Pavilon Baarova

O projektu

Školní pavilon byl postaven na místě zchátralého rodiného domku v ulici s obdobně velkými vilkami, šlo tedy o to, aby se do daného prostředí přirozeně začlenil a současně dokázal vyjádřit typologii specifického školského zařízení. Asymetrické členění objemu budovy s kompozicí různě velikých oken podle potřeby vnitřních prostor a částečné zapuštění pod úroveň ulice Baarovy přispívá k tomu, že objekt působí jako menší, než ve skutečnosti je (zastavěná plocha je 330 m2)

Ve vstupním podlaží pavilonu jsou vstupní prostory z ulice Baarovy, šatna dětí a část volnočasových kluboven. V prvním patře jsou další klubovny a v posledním, ustupujícím podlaží, služební byt. Školní jídelna využívá svažitého pozemku a je na úrovni zahrady v podlaží pod úrovní ulice Vyskočilovy, s částečným zapuštěním zázemí kuchyně pod terén. Jídelna je otevřená velkými prosklenými plochami přes venkovní terasu do zahrady, ze které je i další samostatný vstup, a umožňuje dětem v části roku obědvat i venku. Důležitou součástí tohoto rozšíření možností školy je i nové lehkoatletické hřiště přiléhající ze severu k zahradě Pavilonu, ze které je přístupné.

Školní pavilon Baarova je dosud nejmenší stavbou BB centra, ale současně významným posílením školy a tím i občanské vybavenosti v této lokalitě.

The School Pavilion was built in the place of a devastated house in a street of villas of a similar size; the point was to naturally integrate the building into the given setting and, at the same time, be able to express the typology of a specific school facility. The asymmetrically articulated volume with a composition of fenestration featuring windows dimensioned according to the function of each particular room and recessing the building partly below Baarova contributes to the way the building is perceived: it looks smaller than it is in reality (the developed area is 330 square meters).

There are the entry areas, children lockers and a part of the clubrooms on the ground floor from Baarova. More clubrooms can be found on the first floor, and there is an official flat on the top, stepping back storey. The school canteen exploits the sloping site, and it is in the basement below Vyskočilova (street) on the garden level with its back-of-house facilities partly sunken below the ground. Large glazed windows open the canteen via an outdoor terrace to the garden to which there is another separate entry door allowing children to dine outside when weather permits. Another important feature of the extended school is a new athletic field adjoining the Pavilion’s garden from the north from where it can be accessed.

The Baarova School Pavilion is the smallest build belonging to the BB Centrum so far, but it is a substantial contribution to the school and, thus, to local public amenities, too.

Autoři projektu

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Aulík Fišer Aulík Fišer

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email