Henkai architekti

Byt pana doktora v Opavě

O projektu

Byt s vysokými stropy v domě z počátku 20. století v klidné části Opavy.

Směrem do ulice je velkorysá společenská část – „salón“ – s kuchyní. Pan majitel – lékař – má hodně knih a proto bylo jeho přáním mít takovou knihovnu, aby se mu tam všechny vešly. Ta zabírá celou šestimetrovou stěnu. Dál do vnitrobloku k jihu jsou potom situovány tři pokoje – ložnice.

V interiéru je dominantním prvkem dřevěná podlaha. Vestavěný nábytek z MDF desky tvoří neutrální bílé pozadí. O barevnost se postarají obrazy na stěnách, knihy, květiny a lidi. Jídelní a konferenční stůl, postel a noční stolky z dubového dřeva jsou navrženy přímo pro tento byt. Omyvatelné povrchy stěn v kuchyni, koupelně a na WC jsou ze šedé lakované cementové stěrky.

Studio: Henkai architekti
Autor: Ing. arch. Daniel Baroš, hlavní architekt
Ing. arch. Michal Nejezchleb, hlavní architekt

Fotografie: BoysPlayNice, info@boysplaynice.com, www.boysplaynice.com

Místo: Opava
Rok projektu: 2014
Rok dokončení: 2015

Autoři projektu

Henkai architekti se dali dohromady v roce 2012 po několikaleté spolupráci pod hlavičkou Atelieru 111 architekti. Tým nyní tvoří Daniel Baroš, Lucie Bartoňová a Michal Vašek z pod Radhoště na Valašsku a Marcel Šípka z pod Tater na Slovensku. Navrhujeme věci od velikosti židle po velikost města. Všechno, co uděláme, by mělo být funkční, logické, jednoduché a postavitelné.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

Henkai architekti

Bezručova 663
Rožnov pod Radhoštěm, 75661

Telefon: Zobrazit telefon

Email: Zobrazit email