RENSON

"NA VELIKOSTI NEZÁLEŽÍ" : GARE MARITIME

průmyslová budova
Brusel

O projektu

"NA VELIKOSTI NEZÁLEŽÍ" : GARE MARITIME
Multifunkční komplex s historickými kořeny
Pro exkluzivní projekt Gare Maritime, který je součástí areálu Tour & Taxis v Bruselu, vyrobila společnost Renson větruvzdorné screenové rolety obrovských rozměrů: s plochou 36 m². Společnost Suncomfort instalovala tyto rolety ve výšce 13 metrů!

Gare Maritime bylo v roce 1900 nákladní nádraží a je součástí areálu Brussels Tour & Taxis, který býval jedním z největších dopravních uzlů pro přepravu zboží po železnici a vodě. V roce 2015 se areál dostal do rukou realitní společnosti Extensa, která se rozhodla staré budovy zrekonstruovat. Staré nádraží Gare Maritime je nyní přestavěno na multifunkční komplex s 30 000 m2 kanceláří (10 samostatných novostaveb) a 12 000 m2 obchodních a komerčních prostor.


Výjimečný úkol
Při renovaci byl zohledněn jedinečný vzhled budovy a její původní struktura. Každých 12 metrů je umístěna ocelová podpůrná konstrukce. Prostor mezi konstrukcemi je vyplněn obrovskými skleněnými tabulemi, které by měly budově dodávat přirozené světlo. Aby se zabránilo přehřívání v létě, byly instalovány screenové rolety. Aby se zachoval čistý vzhled a snížily se náklady, chtěla společnost Extensa rolety, které by překlenuly okenní části v jednom kuse. Žádný jiný výrobce nedokázal nabídnout řešení této situace, a tak se společnost Extensa obrátila na naší společnost Renson.


1 750 m² screenových rolet
Díky svým rozsáhlým zkušenostem s velkými roletami byla společnost Renson schopna nabídnout společnosti Extensa řešení pro překlenutí oken pomocí dvou rolet, z nichž každá měla šířku 6 metrů. Na obou 280 metrů dlouhých "vnitřních fasádách" byly instalovány vnější textilní rolety Renson. Jedná se celkem o 1 750 m² látky.

Na každé fasádě se nachází 5 modulů po 6 roletách, z nichž největší je 6 metrů široká a 6 metrů vysoká a je umístěna 13 metrů nad zemí. Kvůli velkým rozměrům a specifickému umístění musely být vyrobena na zakázku, mimo jiné se speciálními motory a látkami, které zvládnou větší zatížení větrem.


Vytvoření zdravého a příjemného vnitřního klimatu
Důraz na ekonomičnost a ekologii. Společnosti Extensa i Renson věří, že dosáhnout zdravého a přírodního vnitřního klima lze i přirozenou cestou. Bez zastínění by se budova díky obrovským proskleným oknům uvnitř zahřívala jako zimní zahrada. Výběrem látkových stínících rolet Renson se slunce nedostane na sklo a zabrání se tak jeho zahřívání. Což se vzhledem k neustále rostoucím letním teplotám ukazuje jako klíčová vlastnost pro bezstarostné užívání celého prostoru.

Autoři projektu

Naším cílem je zabezpečit všem lidem kvalitní a zdravé prostředí ve kterém žijí.  Ať už se jedná o byt či dům, interiér nebo zahradu, soukromého investora nebo developerskou společnost.

Společně s architekty a designéry hledáme hledáme taková řešení, která splní nejen technické parametry výrobku, ale budou korespondovat s celkovým architektonickým vyjádření projektu.

Zobrazit profil

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz