Ing.arch. Tereza Šašková Autor projektu
Ing.arch. Tereza  Šašková

INTERIÉR ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY

O projektu

Interiér nové administrativní budovy firmy byl navržen především s aspektem na funkčnost prostoru a zároveň vysoký estetický standard.  Při návrhu interiéru byl taktéž zohledněn styl exteriéru budovy, na který styl interiéru volně navazuje. Technické zaměření firmy se do interiéru volně prolíná v podobě technicistních prvků. Barevné řešení pak vychází z firemních barev - tedy odstínů modré, které jsou doplněny neutrálními šedými odstíny a dekory dřeva.

 Samotný vstupní prostor obsahuje recepční pult a je předělen přístupovými turnikety. Prostor bude vydlážděn žulovou dlažbou. Recepční pult se nachází v levé části prostoru, z vnější části je opláštěn kovovými rámy s výplní z tahokovu, což prezentuje výše zmíněné technicistní prvky. Stěny za recepcí o okolo ní jsou obloženy dýhovaným obkladem v dekoru javoru. Tento dekor se pak objevuje i v dalších částech budovy. Další technicistní prvek, tedy rámy s výplní z tahokovu, jsou pak použity na stěně naproti vstupu, kde je navíc umístěno i firemní logo. V místech pod schodištěm je navrženo sezení, sestávající ze dvou křesel a stolku. Stejné sezení je pak navrženo i pro haly ve 2. a 3. NP. V těchto halách je navíc vždy jedna stěna věnována prezentačním panelům s historií a zaměřením firmy. Objem prostoru toalet, který vždy zasahuje do prostoru hal, je záměrně zvýrazněn modrou barvou. Vytváří tak vertikální prvek, který opticky propojuje všechna podlaží.

Na haly vydlážděné žulovou dlažbou pak navazují prostory chodeb s modrým kobercem. Většina interiérových dveří (kromě reprezentativní sekce) je v šedém laminu. Tam, kde je to žádoucí, jsou standardní svítidla doplněna svítidly atypickými, která prostor dozařizují a ozvláštňují.


Autoři projektu

Naše studio se specializuje především na návrhy interiérů a design nábytku na míru. Zkušenosti ale máme i s rekonstrukcemi historických objektů, novostavbami či výstavnictvím. Každý nový projekt je pro nás výzvou.

Zobrazit profil

Na projektu spolupracovali

SPOJME SE

Rádi vám poradíme / Konzultujte s námi / Ptejte se

CZECH DECO TEAM, spolek / Za Mototechnou 615/37, 155 00 Praha 5
Korespondenční adresa: Karel Smejkal, Ph. D., Intl Assos AIA, Thákurova 7 (ČVUT), 166 29 Praha 6
IČ: 01238779, Spisová značka: L 25042 vedená u Městského soudu v Praze

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz

Telefon: +420 778 488 084

Email: kancelar@czechdecoteam.cz