SAPELI vyvíjí s předním designérem prémiové dveře budoucnosti

Špičkový design dveří získal celou řadu světových ocenění včetně Red Dot Awards.

 

 

Největší domácí výrobce dveří a zárubní na míru SAPELI již třetím rokem pokračuje v inovacích unikátních designových dveří MUTEO. Ty společnost vyvinula spolu s průmyslovým designérem Petrem Novaguem a získala za ně celou řadu mezinárodních cen včetně té nejhodnotnější - Red Dot Awards. Nyní spolu s designérem pokračuje ve vývoji celé produktové řady dveří MUTEO od zcela jednoduchých až po technologicky náročné skleněné varianty. Na dalším vývoji dveří MUTEO spolupracuje s domácím výrobcem a špičkovým designérem světového jména také Mendelova univerzita v Brně. Do vývoje dveří SAPELI již investovalo desítky milionů korun. 

 

 

SAPELI se v poslední době pod značkou SAPELI Unlimited zaměřilo na prémiový segment. Jeho nejluxusnějším představitelem v nabídce interiérových dveří pak jsou právě designové dveře MUTEO. „Spolupráce s průmyslovým designérem Petrem Novaguem nás velmi posunula dopředu. Petr jako člověk z vnějšku do tvorby dveří vnesl zcela nový, nečekaný pohled a díky němu jsou dveře MUTEO tak inovativní, poznamenal obchodní ředitel SAPELI Marek Sedlák. 

MÁM ZÁJEM O KATALOG SAPELI MUTEO

 

Dveře a klika splynou v jedno

Spolupráci se SAPELI oceňuje i samotný designér. „Když mě lidé ze SAPELI oslovili s tím, že chtějí vymyslet originální dveře, tak jsem zaváhal. Je to přece jen téma, které bylo zpracováno milionkrát a v našich představách je to vždy jen deska s klikou. Ale řekl jsem si, že právě tohle je moment, který musím změnit,“ řekl Novague ke svému tvůrčímu přístupu k zásadní inovaci, kterou dveře MUTEO představují. Dveře jsou výjimečné tím, že kliku nemají, tvoří je profil ve tvaru Z, který může navazovat na stěny v obou místnostech. Nemají tak vlastně lícovou a rubovou stranu. „Vše z kliky je obsaženo v zámku, který je velmi jednoduchý, mechanický. Žádné magnety, žádná elektronika. Velmi si vážím toho, že ho v SAPELI byli schopni vyvinout podle mého nápadu, řekl Novague.

 

 

I na toto speciální kování se zaměřil další vývoj. „Chceme například zajistit možnost interiérové dveře MUTEO zamykat,“ řekl Sedlák k dalším inovacím. Cílem aktuální spolupráce s průmyslovým designérem Novaguem a Mendelovou univerzitou je také možnost použití skla ve dveřích, zlepšení jejich protipožárních a bezpečnostních vlastností a zvukové odolnosti.

Dveře MUTEO nabízejí nekonečnou variabilitu designu. Mohou být v mnoha barevných a materiálových kombinacích a typech povrchu, jež si zákazník, který vybírá dveře do bytu, sám zvolí. Získá tak zcela unikátní a designový kousek do svého interiéru – dveře, které se neotevírají klikou, ale které je možné otevřít jen tlakem na madlo. To je součástí unikátního designu dveří, které tak splývají v jedno s klikou.

Dveře Sapeli MUTEO white

 

 MÁM ZÁJEM O KATALOG

 

Dveře pro špičkové architektonické realizace

Dveře MUTEO si pro své realizace vybírají špičkoví architekti. Jednou z prvních, kde se unikátní dveře od SAPELI uplatnily, je rekonstrukce domu slavného českého režiséra Jana Hřebejka. Interiér rekonstruovaného domu ze 70. let navrhovala věhlasná designérka Dagmar Štěpánová, která působí především v zahraničí a vloni získala nejvyšší architektonické ocenění časopisu Architizer cenu A+ Awards. „Ty dveře jsou originál. Žádné jiné dveře takto nevypadají, pochvaloval si výjimečnost designu dveří MUTEO režisér Hřebejk. Vybral si je proto, že se mnoho let zná s jejich designérem Petrem Novaguem a zajímá se o jeho práci.

SAPELI má za dveře MUTEO všechna možná designová ocenění včetně evropského designového Oskara ceny Red Dot. Podle Petra Novagua si dveře MUTEO získaly odborníky z porot soutěží právě díky inovaci. „Je to zcela jiné přemýšlení o produktu jako celku. Filozofie se přesouvá z estetična především do funkce, a to je to, co poroty oceňují, vysvětlil.

 

https://www.sapeli-unlimited.com